Банско с добро представяне на Световната купа по биатлон

Публикувано на февруари 15, 2012 от   ·   Няма коментари

Състезателите от Ски клуб “Банско” се представиха много добре на IBU Световна купа в Норвегия, Финландия и Канада.

На първия старт в Норвегия Михаил Клечеров, Иван Златев, Васил Чорбаджиев и Дафинка Коева, студенти в Югозападен Университет – гр. Благоеград, представиха България.

На състезанията в Канада Васил Чорбаджиев се класира на 27-мо място, а Иван Златев стана 31-ви. Следващата събота състезанията продължават със спринт и индивидуален старт.

На Световната купа по биатлон във Финландия Михаил Клечеров, класирайки се на 27 място, отново се открои като най-добрия българин. Дафинка Коева, с още неизлекуван бронхит, имаше задача само да завърши състезанието.

“За съжаление лошото време попречи на останалите 5 състезатели от Ски клуб “Банско” да спечелят най-малко 7-8 медала от Банлканиада в Румъния”, сподели Георги Джолев – треньор по биатлон на Ски клуб “Банско”.

Източник: DarikNews