Пирин победи Банско с 2:0

Публикувано на февруари 3, 2013 от   ·   Няма коментари

ОФК “Пирин” – Благоевград

Футболистите на ОФК “Пирин” успяха да надделеят над отбора на “Банско” с резултат от 2:0. Двубоят се игра на стадион “Христо Ботев” в Благоевград, при поддръжката на около 200 фенове на “Пирин”.

Битката беше равностойна около 15 минути в началото, но комбинация между Хаджииванов и Божидар Васев изненада отбора на Банско с атака, която завърши с гол. Банскалии се опитаха да изравнят резултата чрез Наков 10 минути по-късно, но вратаря на Пирин успя да избие топката. Нещата малко се успокоиха, но след около 30 минути “Пирин” започнаха да контраатакуват опасно, а Хаджииванов успя да отбележи второто попадение във вратата на “Банско”.

През второто полувреме, тима на Благоевград направи още няколко опасни атаки, като най-сериозната от тях беше едва 10 минути след началото на полувремето. Балтов нанесе опасен удар към вратата на “Банско”, но за щастие топката удари гредата и излезе в аут. Банскалии също направиха няколко добри атаки, като пробваха няколко далечни удари към вратата на “Пирин”, но явно не достатъчно добри, за да изненадат влезлия като резерва Бахтарлиев. Още едно сериозно положение пред вратата на “Банско” се изигра в 38-мата минута, когато Костов се опита да вкара още един гол за “Пирин”, но топката се озова в ръцете на вратаря Ганев.